pozadi 2
FILINGER FILINGER FILINGER FILINGER FILINGER

20 let

V roce 2015 firma oslavila dvacet pět let úspěšné činnosti při výrobě betonářské oceli.


maskot firmy

Maskot firmy


Get the Flash Player to see this slideshow.

Historie firmy v datech a fotografiích ze staveb

[2012] V roce 2018 jsme vyrobili nejvíce výztuže za posledních 11 let ( od roku 2007). Na podzim jsme zakoupili ( bez dotací) nový stroj MINISYNTAX 16 H.S. na zpracování svitkové oceli do průměru 16 mm od našeho dlouholetého dodavatele MEP. Na základě změn v akcionářské struktuře, došlo k 31.12.2018 ke změně jména společnosti na PRO-DOMA HUTNÍ a.s.
Roční obrat: 295 milionů Kč
Nejvýznamnější stavby:
Churchill Square Praha, BD Barrandov Kaskády, BD Nymburk, Bytový komplex Krejcárek, BD Prosek B1,B2, Univerzita Karlova – menza, dostavba areálu, BD Kamýk Praha, Opěrné zdi Dolní Řasnice – Srbská, BD Nová Ruda Liberec, Humanizace opěrné zdi v Jilemnici, Palác PRAGA , PLAZZA Střížkov, Obytná zóna Štěrboholy, Port Karolína C,D Praha, Strojmetal Kamenice, BD Veleslavín, Velká Brána Horoměřice, BD Radimova, Autobusové nádraží Bratislava – dodání technologie LENTON, Federal Cars Praha, Revitalizace Harcovského potoka, Magna Liberec, MŠ Vratislavice

[2012] Tento rok byl unikátní tím, že cena výztuže opět nečekaně prudce rostla a zároveň byl několikaměsíční, naprostý nedostatek oceli na trhu. Díky našim skladovým zásobám a obchodním partnerům jsme vše úspěšně zvládli a jako třešinku na dortu jsme si pořídili fotovoltaickou elektrárnu na střechu naší haly ( samozřejmě bez dotací).
Roční obrat: 210 milionů Kč
Nejvýznamnější stavby:
Port Karolína Praha, Bytový dům Zelený Žižkov v Poděbradech, BD Jahodnice Praha, BD Jeremiášova Praha, BD Sobín , Park Radouč III, BD Prosek C1, C2, C3, BD Waltrovka A4, BD Sylván v Plzni, Terasy Kladno, BD Riegrova v Liberci, AD Pavlovická v Liberci, AD EUROVIA v Praze, Klinika Dr.Pírka v Mladé Boleslavi, BD Nová Chýně, AGC Teplice, Lázně Teplice, I/14 Nová Ves – Poniklá, I/35 Rampa Košická v Liberci.
  

[2012] Rok 2016 byl nejúspěšnějším obdobím od roku 2008 a to jak množstvím zpracované výztuže, tak i obratem a výši zisku. V červnu proběhla kolaudace a zároveň i přestěhování všech zaměstnanců do nové budovy.
Roční obrat: 231 milionů Kč
Nejvýznamnější stavby:
Mechanica Praha, Waltrovka Praha rezidence, Bytový dům Jankovcova Praha, BD Jenišovská Praha, BD Kavčí Hory Praha, BD Na Hřebenkách Praha , Avicena Liberec, City Deco Praha – technologie LENTON, Koivu Zličín, D 8 – Radejčín a Řehlovice, Viladomy Dubeč, Obytný soubor U Hranic Praha, Panorama Liberec.
  
[2012] Objem zpracované výztuže zůstal na úrovni roku 2014. Avšak díky poklesu cen vstupního materiálu, se nám mírně zvýšila ziskovost zakázek. Dosáhli jsme nejlepšího výsledku za posledních 7 let a důstojně jsme tak oslavili 25 let od uvedení firmy FILINGER na český trh. Zdárně také začala výstavba nového zázemí firmy bez evropských a jiných dotací.
Roční obrat: 196 milionů Kč
Nejvýznamnější stavby:
Rezidence WALTROVKA v Praze, SMART byty v Praze, Obytné soubory Letňanské zahrady, LUKA – Šafránka, NEO Riviera, PRAGUE MARINA v Praze, Bytové domy Jeremenkova, Rybničná, Vilová, Holečkova, Gennet Letná, CUBIC House v Praze, Bytové domy PANORAMA v Liberci, Dálniční mosty na D 8.
  
[2012] V roce 2014 ukončilo činnost několik velkých armoven. I díky této skutečnosti, jsme navýšili objem výroby o 3.000 t zpracované výztuže a navázali tak úspěšnou spolupráci s další významnou a důvěryhodnou stavební firmou.
Roční obrat: 196 milionů Kč
Nejvýznamnější stavby:
CORSO COURT v Karlíně, LEGO v Kladně, Rezidence Affinity v Praze, ZŠ v Jesenici, Dálniční mosty na D 8 v Řehlovicích, Rezidence Studánka v Praze, Bytové domy v Pitkovicích, Polyfunkční dům Střížkov, Bytové domy Bělohorská v Praze, Rakouské gymnázium v Modřanech, Obytný soubor FIALKA v Říčanech u Prahy, AEROHOUSE v Karlíně, Most na D 1 ve Šternově.
  
[2012] Podařilo se nám mírně navýšit objem výroby oproti minulému roku. Na nově budované stanice pražského metra jsme dodali rekordní množství spojek LENTON. V naší firmě jsme vybudovali zbrusu nové panelové plochy, čímž se výrazně zlepšil příjezd k výrobní hale a velmi se i snížila prašnost v celém areálu.
Roční obrat: 158 milionů Kč
Nejvýznamnější stavby:
Vodafone Praha, Stanice metra Veleslavín, Červený Vrch, Bořislavka, Petřiny ( technologie LENTON ), SLC Babylon Liberec, Nové Měcholupy, KOTI Bráník, Most na I/35 ve Václavicích, BD Ryšánkova a Kyje v Praze, Galerie Teplice, MONDI Štětí, AGC Teplice
  
[2012] Tento rok byl na trhu zaznamenán nebývalý nárůst tzv."karuselových " podvodů s hutním materiálem. Bohužel, do těchto podvodů se zapojily prostřednictvím "skořápkových" firem i významní obchodníci s betonářskou ocelí. Spolu s dalším poklesem zakázek a tlakem na nízké ceny, považujeme za úspěch vytvoření kladného provozního výsledku.
Roční obrat: 150 milionů Kč
Nejvýznamnější stavby:
Mosty na D3 Veselí - Tábor, BB Hotel v Praze, Objekt Štětkova v Praze, Most na D8 - Řehlovice, Bytový dům Paví Vrch, Autosalon BMW STRATOS v Praze, VIVUS Arena Praha, Stanice metra Petřiny, Bytový dům Hodkovičky, Depozitář Národní knihovny v Praze
  
[2011] Podařilo se nám navázat spolupráci s několika významnými stavebními firmami. Díky tomu došlo k výraznému zvýšení objemu výroby. Na základě toho jsme se rozhodli pro koupi dalšího stroje CUT FORM 32, který byl nainstalován v závěru roku.
Roční obrat: 229 milionů Kč
Nejvýznamnější stavby:
City administrativa Praha, ELE Počerady, ČOV Plzeň, Palác Křižík II v Praze, Bytový a obchodní komplex v Hostivaři, Nemocnice Karlovy Vary, Most na I/38 Kolín, Technická univerzita Liberec, Most Chotiměř, KB Karlovy Vary.
  
[2010] Výroba v tomto roce se díky tuhé a dlouhé zimě rozjela až během měsíce dubna. Přesto se nám podařilo zvýšit objem zakázek oproti loňskému roku a i v období probíhající krize, jsme získali a úspěšně realizujeme několik významných zakázek.
Roční obrat: 147 milionů Kč
Nejvýznamnější stavby:
Most přes Myslkovický potok na D 3 u Tábora, Kulturní dům 101010 ve Vratislavicích nad Nisou, Bytové domy HARFA v Praze, Rezidence REITKNECHTKA v Praze, Most v Krásné Studánce, ISŠT v Sokolově, Bytový dům KAJETÁNKA v Praze.
  
[2009] V roce 2009 došlo k výraznému snížení cen betonářské výztuže a k poklesu realizovaných zakázek. Naopak u spojek LENTON jsme zaznamenali nejenom výrazný vzestup prodeje, ale i všeobecně zvýšený zájem o tento produkt. Nově byla opláštěna a zateplena výrobní a skladovací hala.
Roční obrat: 131 milionů Kč
Nejvýznamnější stavby:
Most přes Opárenské údolí, Most na Místecké v Ostravě, Polyfunkční areál „Karlovarská“ v Praze, Dálniční most přes údolí u Chotiměře, ... Dodávky spojek LENTON : Most přes Lochkovské údolí, Tunel Malovanka – Blanka, dálnice D1 – Povážská Bystrica, Nádrže na PHM v Loukově
  
[2008] V tomto roce byl naplněn mnohaletý cíl společnosti - vybudování moderní výrobní a skladovací haly o rozloze 6.800 m2 se 6 mostovými jeřáby. Úspěch je o to cennější, že během výstavby od března do října, nedošlo k přerušení výroby ani na jediný den.
Roční obrat: 283 milionů Kč
Nejvýznamnější stavby:
OC FORUM v Liberci, INVALIDOVNA Praha, CAMPUS Brno, MOSTY v Kojetíně a Opatovicích, BD ve Stráži nad Nisou, SEVERKA Liberec,...
Dodávky spojek LENTON na akce : TUNEL MALOVANKA v Praze, TUNEL LAHOVICE - SLIVENEC, AUPARK v Žilině,...
  
[2007] Nejprestižnější zakázkou tohoto období byla výroba výztuže na akci " CENTRAL PARK - PRAHA Žižkov" v objemu cca 5.500 tun. Zároveň jsme završili 10 rok činnosti akciové společnosti FILINGER nejúspěšnějšími výsledky v historii firmy.
Roční obrat: 293 milionů Kč
Nejvýznamnější stavby:
Central park Praha - Žižkov, Praha Chodov, Praha Vinoř, Praha Radlická, Stavba mostu - průtah přes Vratislavice n.N., Vysočanská radiála, Globus Liberec, Lipník nad Bečvou - most, Praha - metro Střížkov - spojky Lenton, ...
  
[2006] Instalací stroje CUT FORM 32 byl v tomto roce ukončen proces modernizace strojního parku. Na automatických linkách nyní zpracujeme výztuž od průměru 6 mm do průměru 32 mm. Firma se proto zaměřuje i na dodávky oceli pro stavby silničních a železničních mostů, kde jsou výztuže vyšších průměrů ve velké míře používány.
Roční obrat: 280 milionů Kč
Nejvýznamnější stavby:
Hotel UNO v Praze, Hraniční most na D8, BTP Chodov, Průtah Liberec - Jablonec, Palladium Praha, OSSZ Liberec, Hotel v Jánských Lázních, Bytové domy v Poděbradech, Vysočanská estakáda, Mercury České Budějovice, Česká pošta v Ústí nad Labem , INTERSPAR v Liberci, ...
  
[2005] V roce 2005 byla z důvodů větší flexibility při výrobě namontována další automatická linka CONCEPT 91. Na podzim začala firma realizovat svoji dosud největší zakázku - PALLADIUM PRAHA.
Roční obrat: 282 milionů Kč
Nejvýznamnější stavby:
Výškový bytový dům Petržílkova - Praha, BPT Chodov 107 / 108 / 110 - Praha, Palladium Praha, Bytový dům Na Skřivánku - Pardubice Hotelový dům - Sychrov, Byty Lipová Liberec, Bytové domy Horská - Liberec, ...
  
[2004] V roce 2004 došlo k velmi výraznému zvýšení cen betonářské oceli. Firma se zaměřuje na upevnění vztahů u svých zákazníků, kteří hlavně oceňují kvalitu, rychlost a cenu. Spojky Lenton získávají na trhu stále větší oblibu.
Roční obrat: 378 milionů Kč
Nejvýznamnější stavby:
Polyfunkční dům Anděl – Praha, BPT Chodov - Praha, Korunní dvůr Praha, OKC Eden Praha, Bytový dům Zahradní město Praha, Městský stadion Liberec, Retenční nádrž Lyžařský areál Liberec, Sportovní areál FC Slovan Liberec, Hotelový dům Babylon Liberec, Most - dálniční přípojka Liberec – Jablonec.
  
[2003] V roce 2003 proběhlo přestěhování firmy do vlastního zmodernizovaného areálu. Byly zakoupeny další dvě automatické linky CONCEPT 91 a SYNTAX LINE 25 od již osvědčené firmy MEP. V rámci reorganizace firmy byly uzavřeny pobočky v Olomouci a v Semilech.
Roční obrat: 282 milionů Kč
Nejvýznamnější stavby:
BPT Chodov - Praha, Obchvat Liberec - most, opěrné stěny, Polyfunkční dům ABC Anděl - Praha, Výškový dům Praha - Řepy, Administrativní budova Radlická - Praha, Bytové domy Ďáblice
a Pekařka - Praha, Hotel Olympia - Mariánské Lázně.
  
[2002] V roce 2002 byla otevřena pobočka v Hradci Králové. V Liberci se modernizuje strojní zařízení – nákup automatické vysokokapacitní linky MINI SYNTAX na stříhání, rovnání
a ohýbání betonářské výztuže od italské firmy MEP.
Roční obrat: 277 milionů Kč
Nejvýznamnější stavby:
BPT Chodov - Praha, Podzemní depozitář Severočeského muzea Liberec, Přístavba ZŠ Dobiášova Liberec, Bytové domy Praha Nové Kateřinky, CAD Centrum Hodkovice, Rekonstrukce Peguform Liberec, Tunel Mrázovka - použita technologie LENTON, Ubytovna pro zaměstnance letiště Praha Ruzyně, Pedagogické centrum Liberec, Zkapacitnění silnice Liberec – Hodkovice nad Mohelkou, Bytový dům „Poseidon“ Mladá Boleslav, DENSO Liberec, Hospic „Zlatá Lyra“ Mladá Boleslav, Most Vsetín , Most přes Rokytku Praha.
  
[2001] V roce 2001 bylo zahájeno rozšiřování a modernizace pobočky v Semilech.

Roční obrat: 266 milionů Kč
Nejvýznamnější stavby:
Komerční centrum Raiffeisen Bank Praha, Polyfunkční dům Praha - Chodov, Obytný komplex Stadion Liberec, Rekonstrukce nádraží Děčín, Bytové domy Praha - Šárka, Rekonstrukce železničních mostů Děčín - Ústí nad Labem, Ústav sociální péče Krásná Lípa, Správní budovy SÚS Jablonec n.Nisou, Výrobní závody Thysssen Hrádek n.Nisou, Autobaterie Česká Lípa, Průmyslová zóna Liberec - nadjezd nad železnicí, ČOV Teplice.

[2000] V roce 2000 firma dokončila kompletní rekonstrukci a přístavbu administrativní budovy.
Roční obrat: 227 milionů Kč
Nejvýznamnější stavby:
plavecký bazén - Děčín, most Chrastava, parkovací dům - Liberec, sportovní centrum - Semily, vícepodlažní garáže Žižkov - Praha, polyfunkční dům na Soukenném náměstí - Liberec.
  
[1999] V roce 1999 otevřela společnost pobočku v Olomouci. Zaměstnává průměrně 40 zaměstnanců.
Roční obrat: 176 milionů Kč
Nejvýznamnější stavby:
Justiční palác - Liberec, obchodní dům Billa - Liberec, administrativní budova na Rybníčku - Liberec, Centrum záchranných služeb - Děčín, obchodní a zábavní centrum Babylon - Liberec, bytové domy U Stadionu - Liberec, most Komořany, Všeobecná zdravotní pojišťovna - Semily, kino Lípa - Liberec.

[1998] Na začátku roku 1998 je založena akciová společnost Filinger.

Roční obrat: 146 milionů Kč
Nejvýznamnější stavby:
závod na termické zpracování odpadu - Liberec, hypermarket Nisa - Liberec, rekonstrukce mostu v Rumburku, komplex bytových domů Barrandov - Praha, stanice lanové dráhy na Lysé hoře, hotelové domy ve Špindlerově Mlýně, skokanský můstek - Liberec, výrobní závod Lafarge - Liberec, čerpací stanice a restaurace - Jablonec n. Nisou.

[1997] V roce 1997 přesídlila firma do nového areálu o rozloze 10 000 m2 v ulici U Stadionu
 v Liberci.
Roční obrat: 134 miliony Kč
Nejvýznamnější stavby:
bytové domy Jinonice, Vysočany, Na Parukářce - Praha, administrativní budova Jinonice - Praha, nakladatelství Economia - Praha, dostavba nemocnice - Jičín, obchodní centrum a banka
v Trutnově, Domov důchodců - Dvůr Králové n. Labem, Komerční banka - Nové Město n. Metují.

[1996] V 1996 zaměstnávala firma kolem 22 stálých zaměstnanců. Díky prosperitě firmy byly nekuřácké prémie vyplácené zaměstnancům zvýšeny z 500,- Kč měsíčně na 1000,- Kč měsíčně.
Roční obrat: 105 milionů Kč
Nejvýznamnější stavby:
KORADO Česká Třebová (výstavba nového závodu na výrobu radiátorů - výrobní hala 130 x 45 m, výroba betonářské oceli - spotřeba: 1 050 tun oceli, realizace: 90 dní), bytové domy Butovice - Praha, rekonstrukce České spořitelny - Liberec.

[1995] Na podzim roku 1995 otevřela firma svou pobočku v Semilech.
Roční obrat: 47 milionů Kč
Nejvýznamnější stavby:
výrobní areál v Jičíně, polyfunkční dům Centrum - Liberec, rekonstrukce a nové pavilony nemocnice v Semilech, čistička odpadních vod Poniklá, Zdravotní pojišťovna MV - Hradec Králové.

[1994] Od počátku roku 1994 buduje firma důsledně svou firemní kulturu a vizuální styl.
Roční obrat: 17 milionů Kč
Nejvýznamnější stavby:
fotbalová tribuna v Liberci, přístavba nemocnice v Turnově, nemocnice v Jablonci nad Nisou, čistička odpadních vod v Liberci-Minkovicích, Státní okresní archiv v Semilech, Ligranit v Liberci, přístavba školní jídely ZŠ - Turnov.

[1993] V polovině roku 1993 přesídlila firma do areálu o rozloze 3 000 m2 v ulici Za Mlýnem ve Vratislavicích.
Roční obrat: 12 milionů Kč
Nejvýznamnější stavby:
administrativní budova firmy Eurostav - Liberec, Česká pojišťovna v Turnově.

[1992] V 1992 se firma přestěhovala na pozemek Textilany pod libereckou přehradou. V té době se skládala z 8 lidí.
Roční obrat: 10 milionů Kč
Nejvýznamnější stavby:
výrobní areál - Frýdlant v Čechách, polyfunkční dům na Husově třídě - Liberec

[1991] Firma přijímá do pracovního poměru své první 3 zaměstnance.

Roční obrat: 5 milionů Kč
Nejvýznamnější stavby:
pobočka banky ČSOB, přístavba Malé scény divadla Liberec

[1990] 10. prosince 1990 byla založena firma Filinger zaměřená na výrobu betonářské armatury. Na počátku ji tvořili 2 lidé. Působištěm se stal stavební dvůr o rozloze 300 m2 ve Frýdlantské ulici v Liberci.
Nejvýznamnější stavby:
blok obytných domů, Tovaryšský vrch - Liberec.

[1942] 1. července 1942 byla v Semilech založena firma Filinger - podnikatelství staveb. Firmu založil pan Stanislav Filinger.
Fotoalbum

FILINGER - paticka